Szólj hozzá a twitter, facebook vagy spottr felhasználóddal
Módosítottuk picit a kommentelés-belépés körüli folyamatokat, a részletekről itt olvashatsz.
Andy a lightenupandshoot-ról elmagyarázza nekünk, mik azok az egyszerű hibák, amiket már a fotózásnál korrigálni lehetne. Sok fotós persze úgy van vele, hogy fotosopban úgyis javítható… a retusőrök pedig ölni tudnának ezért.
A videóban fény derül mind az öt gyakori hibára. Ti is el szoktátok követni?
A leggyakoribb fotós hibák
2009. február 17. · 09:02
10 dolog amit utálok benne
2009. február 21. · 10:07 Szólj hozzá a twitter, facebook vagy spottr felhasználóddal
tmt · 2010. February 1. 15:23
Ez nagyon komoly :) A többi videójuk is rendesen ott van.
MJ · 2010. February 1. 15:28
:) jó!
Hadzsy · 2010. February 1. 16:36
Ej, de nem szeretem, hogy a videók irányába megy a világ…
Ki ér rá ilyeneket végignézni egy irodába?
Olvasni legalább lehet megszakításokkal és csendben.
sztyui · 2010. February 1. 21:57
Jó:D Én nem szoktam szívatni a retusőröket, mert én retusálom a saját képeimet:D Ha valamit rosszul csinálok fotózáskor akkor azt én szívom meg:D
Talán egyébként a láblevágás és a modell nem középre állítása amit néhanapján elkövetek, de mivel úgyis több fotó készül, ezeket könnyen ki lehet szűrni.
Tökéletlen · 2010. February 1. 22:55
Miért kéne középre állítani a modellt? (kapcsolót kell kitakarni vele a falon)
dani · 2010. February 2. 10:04
Szerintem annyira nem jó, azt hittem hasznos lesz, annyira meg nem vicces.
Sam Eath · 2010. February 5. 12:53
Nem nagyon értem ezzel mi a bajuk. Ezek nem voltak annyira jó képek, hogy professzionális retusőrhöz kerüljenek. Ha meg a megrendelő ezeket a képeket választotta ki (a fotós ajánlása ellenére) akkor a retusőr ne pamogjon, hanem csinálja a dolgát. Egy retusőrt azért fizetnek, hogy bizonyos hibákat kijavítson vagy elkendőzzön. Egy tökéletes fotóhoz nem biztos hogy szükség van retusőrre… Arról nem is beszélve, hogy egyre több fotós tanul meg retusálni… Én a saját képeimet magam retusálom. És láttam már sok profi retusőrt akinél jobb munkát végzek. :-)